Bezpieczeństwo pokolizyjne

Systemy montowane w nowoczesnych samochodach w dużej mierze pozwalają nam uniknąć wypadków samochodowych czy kolizji. Problem pojawia się jednak kiedy dojdzie już do zderzenia i priorytetem staję się jak najszybsze zapewnienie nam odpowiedniej pomocy. Korzystne rozwiązanie w tym zakresie wprowadzono w pojazdach produkowanych pod marką Subaru.

czytaj więcej

Inteligentny System Ratunkowy

Bezpieczeństwo pokolizyjne w Subaru zapewnia między innymi ISR. Subaru zostało tutaj wyposażone w tego typu system, który zapewnia błyskawicznie zgłoszenie kolizji. Doskonale bowiem wiadomo, że kluczowym elementem naszego bezpieczeństwa i ratowania życia jest to, jak szybko na miejscu wypadku pojawią się odpowiednie służby ratunkowe. Udzielenie pomocy we właściwym, to znaczy najkrótszym czasie, pozwala uratować nawet o dziesięć procent więcej osób. Inteligentny System Ratunkowy, radykalnie skraca czas, jeśli chodzi o powiadomienie, a tym samym reakcje odpowiednich służb.

System ten pozwala na zgłoszenie sytuacji awaryjnej w sposób automatyczny. Dzieje się ta w efekcie działania znajdujących się w pojeździe czujników. Sama informacja jest przesyłana za pośrednictwem usługi GSM do funkcjonującego 24/7 Centrum Monitoringu. Tym samym operatorzy, którzy są na nieustannym dyżurze błyskawicznie otrzymują nie tylko informacje o zdarzeniu, ale też wszelkie dane, jeśli chodzi o pozycję geograficzną pojazdu. Centrum Monitoringu automatycznie rozpoznaje dane pojazdu oraz jego użytkownika. Co więcej, Inteligentny System Ratunkowy pozwala na zweryfikowanie zdarzenia i podjęcie odpowiednie czynności.

Karta ratownicza

System ten jest montowany w samochodach od 2008 roku i jest on standardowym elementem wyposażenia. Dodatkowo samochody wyposażone są w kartę ratowniczą. Na niej zaznaczono najważniejsze elementy umiejscowienia wzmocnień karoserii. To bardzo ważna informacja dla służb ratowniczych, które błyskawicznie dowiadują się co do rozmieszczenia poduszek, bezpieczeństwa czy napinaczy pasów. W efekcie dochodzi do skrócenia czasu trwania akcji ratowniczej.

Back to top