Gwarancja mobilności w samochodach Subaru

  • Bezpieczeństwo w SUBARU
  • Możliwość komentowania Gwarancja mobilności w samochodach Subaru została wyłączona

Samochód Subaru kupujemy po to, by mieć gwarantowaną mobilność. Chcemy mieć pewność, że zawsze dotrzemy do celu podróży niezależnie od tego, czy jedziemy z rodziną na wczasy, wybraliśmy się na zakupy lub jesteśmy w drodze do pracy. Każdy pojazd może niestety ulec niespodziewanej awarii, na co wpływ niestety ma także stan dróg, jak również działania innych kierowców czy czynników typowo losowych.

czytaj więcej

Samochody Subaru to pojazdy, które minimalizują ryzyko utraty mobilności, a jeśli są zadbane, ręczyć może za nie dodatkowo producent. Już po okresie gwarancji. Formalnym sposobem poręczenia jest tutaj program Gwarancja Mobilności Subaru, który dostępny jest zupełnie za darmo dla kierowców samochodów Subaru wyprodukowanych nie wcześniej niż 9 lat temu.

Dołączenie do programu
Aby dołączyć do programu, trzeba udać się uprawnionym pojazdem do autoryzowanego serwisu Subaru, gdzie wykonany zostanie przegląd. Jeśli nie zostanie ujawniony żaden element stanowiący ryzyko rychłej usterki, samochód zostanie na 12 miesięcy włączony do programu Gwarancji Mobilności. Bez żadnych kosztów dla właściciela pojazdu.

Co oferuje program Gwarancji Mobilności?
Program Gwarancji Mobilności to specjalne ubezpieczenie komunikacyjne, dzięki któremu uzyskamy darmowe holowanie pojazdu oraz zwrot kosztów dalszej podroży lub powrotu na terenie całej Unii Europejskiej. Jeśli naprawa zajmie jedną dobę, właściciel pojazdu wraz z rodziną będzie miał też prawo do zakwaterowania w hotelu na koszt ubezpieczyciela. Zwrot kosztów zakwaterowania przysługuje w przypadku wystąpienia awarii w odległości co najmniej 50 kilometrów od miejsca zamieszkania właściciela pojazdu. Alternatywnie kierowca może skorzystać z darmowego samochodu zastępczego na okres maksymalnie 3 dób, którego wykorzystanie znosi uprawnienie do zwrotu kosztów za zakwaterowanie czy przejazdy, ale wciąż uprawnia do zwrotu wszystkich kosztów związanych z faktem unieruchomienia samego pojazdu. Co ważne, ubezpieczyciel pokryje też koszty odbioru naprawionego pojazdu.

Back to top