Samochody Subaru

Jakie subaru warto wybrać?

Wybór Subaru w przypadku wielu osób wynika z chęci zapewnienia sobie maksymalnego bezpieczeństwa podczas jazdy. Skonstruowanie i zaprojektowanie samochodu, który będzie bezpieczny pod każdym kątem, to odpowiedź na pytanie, dlaczego warto wybrać Subaru.

Jeśli zastanawiamy się jakie Subaru wybrać punktem wyjścia w tym aspekcie, powinno być właśnie bezpieczeństwo. Firma Subaru kieruje się dewizą, że najlepszym sposobem na wyjście cało z wypadku jest jego uniknięcie. Dlatego w wozach tej marki zastosowano rozwiązania, które przetestowane były w ekstremalnych rajdowych warunkach. Przede wszystkim zatem, bez względu na sytuacje na drodze, czy położenie pojazdu, jego cztery koła są napędzane, a ich przyczepność jest w ciągły sposób monitorowana i korygowana. Sam silnik został tak skonstruowany i umiejscowiony, że nie wpływa bezpośrednio na przechyły przy zakrętach. Rozwiązanie to polega na ułożeniu poziomym, naprzeciwko siebie tłoków, co pozwala na uzyskanie zwartej i płaskiej konstrukcji. Oznacza to, że silnik, a wraz z nim samochód ma nisko położony środek ciężkości, co w połączeniu z osiową symetrią wszystkich elementów układu napędowego pozwoliło uzyskać niespotykaną równowagę.

Nie bez znaczenia jest też wykorzystanie systemu trakcji i stabilizacji toru jazdy. Ten monitoruje zgodność toru jazdy z kierunkiem, który jest wybierany przez kierowcę. Dzięki temu system pozwala na utrzymywanie samochodu na właściwym torze. Pozwala to na prowadzenie pojazdu we właściwy sposób i utrzymać go na odpowiednim torze. Dzięki temu systemowi samochód prowadzi się bardzo stabilnie i przewidywalne, a reakcje na działania kierowcy są szybkie i precyzyjne.

Zadbano też o umieszczenie odpowiednich zabezpieczeń w samej konstrukcji wewnątrz samochodu. Decydują one o życiu i zdrowiu pasażerów oraz kierowcy, kiedy już dojdzie do wypadku. Chodzi tu przede wszystkim o pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie, a także samą jego konstrukcje. Ta łączy sztywność i wytrzymałość z możliwością kontrolowanego odkształcenia w wybranych obszarach, co pozwala ukierunkować siły powstające podczas uderzenia w taki sposób, aby miały jak najmniejszy wpływ na pasażerów.

Back to top