Blog

Sprzedaż Subaru i Suzuki | Serwis Gwarancyjny i Pogwarancyjny

  • 6 października 2021
  • Nowości
  • Autor:
  • Możliwość komentowania Testy bezpieczeństwa Euro NCAP 2021 – Subaru Outback najwyższe noty w historii marki została wyłączona

NCAP jest niezależną organizacją przeprowadzającą testy bezpieczeństwa samochodów dostępnych na rynku. Rzetelne badania przeprowadzone w ramach Europejskiego Programu Oceny Nowych Samochodów 2021 oceniały poziom bezpieczeństwa komercyjnych pojazdów w czterech kategoriach. Są nimi:

– Ochrona dorosłych

– Ochrona dzieci

– Ochrona pieszych i rowerzystów

– Wspomaganie bezpieczeństwa

Nowe Subaru Outback w europejskiej specyfikacji pochwalić się może zasłużoną najwyższą, pięciogwiazdkową notą. Jest to historyczny oraz długo oczekiwany przez fanów moment w historii marki Subaru. Outback wypadł najlepiej w klasie dużych samochodów rodzinnych zgodnie z najnowszym protokołem testowym.

Zastosowana w nowym Outbacku technologia wsparcia kierownicy EyeSight to jeden z najnowocześniejszych systemów zapobiegania kolizji. Uzyskał on rekordowy wynik 95% w kategorii wspomagania bezpieczeństwa jazdy dzięki innowacyjnym kamerom, które zapewniają obraz stereoskopowy z blisko dwukrotnie większym kątem widzenia. Oprogramowanie odpowiedzialne za rozpoznawanie obrazu wspiera pracę 11 podsystemów odpowiedzialnych za wspomaganie bezpieczeństwa. Zaliczyć do nich można AACC, czyli zaawansowany aktywny tempomat, który potrafi utrzymać wyśrodkowaną pozycję w wybranym pasie ruchu. Dostępne na pokładzie nowego Subaru systemy [...]

21 kwietnia 2019 roku na mapie Polski pojawił się nowy punkt dealera Suzuki Moto Horiz. Siedzibą nowego przedstawiciela stały się Łomianki. Suzuki to znana japońska firma zajmująca się głównie produkcją i sprzedażą samochodów osobowych. Suzuki zatrudnia ponad 45 000 pracowników i ma 35 zakładów produkcyjnych w 23 krajach oraz 133 dystrybutorów w 192 krajach.

Bezpieczeństwo samochodu, zwykle oznacza to zminimalizowanie skutków kolizji. Jednak ostatecznym celem jest ogólne zapobieganie kolizjom. Koncepcja bezpieczeństwa Subaru, wraz z przetestowanym w czasie potencjałem umieszczonego poziomo silnika SUBARU BOXER i symetrycznym napędem na cztery koła, umożliwia kierowcom ze wszystkich środowisk zachowanie kontroli nad pojazdem i unikanie kolizji.

czytaj więcej

Globalna platforma modułowa

Bezpieczeństwo użytkowników Subaru to między innymi – Subaru Global Platform (SGP). To zaawansowana technologicznie platforma, która służy jako podstawa dla najnowszej generacji pojazdów Subaru. Dzięki Subaru Global Platform środek ciężkości został zmniejszony o 5 mm. Zwiększona sztywność skrętna nadwozia, ulepszone zawieszenie i niższy środek ciężkości zwiększyły stabilność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze.

Dzięki zmodernizowanej konstrukcji oraz zwiększonej sztywności nadwozia, a także dzięki zastosowaniu stali o podwyższonej wytrzymałości, w tym elementów gorącowalcowanych, nadwozie w przypadku zderzenia absorbuje energię uderzenia skuteczniej o 40%. W trakcie modernizacji platformy planowane jest dalsze zwiększanie wytrzymałości poprzez zastosowanie nowych materiałów.

Teoria mówi, że bezpieczna jazda oznacza bezproblemową podróż [...]

W Japonii Forester jest bardzo popularny, a na rynku globalnym Subaru wyznaczył mu ważne strategiczne miejsce najlepiej sprzedającej się marki. Dlatego aktualizacja modelu Forester wzbudza zainteresowanie szerokiej gamy kierowców.

Kontrola samochodu przed zimą

Subaru - Akcja Bezpieczna Zima.

Gdy zbliża się zima, każdy samochód powinien zostać dokładnie sprawdzony. Zimowe warunki są bowiem bardzo trudne, a przecież każdy pragnie zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo na drodze. Bezpieczna zima z Subaru możliwa jest po kontroli pojazdu.

czytaj wiecej

Nie warto jednak zgłaszać się w tym celu do niesprawdzonej ekipy, ponieważ nigdy nie wiadomo czy rzeczywiście dokładnie wykonają wszystkie czynności przeglądowe. Tym bardziej nie powinno się dokonywać takiego przeglądu samodzielnie, nawet jeśli ktoś myśli, że posiada trochę wiedzy na ten temat. Czasami jeden szczegół, który umknie, może spowodować awarię na drodze. Kontrola Subaru przed zimą jest jednak teraz możliwa u profesjonalistów związanych z Subaru. Wszystko za sprawą akcji „Bezpieczna Zima z Subaru”!

Bezpieczna zima z Subaru – o akcji

Akcja „Bezpieczna Zima z Subaru” odbywa się w serwisach partnerskich Subaru w dniach 4 listopada – 14 grudnia 2019 roku. W tych dniach zainteresowani mogą się zgłosić na kontrolę samochodu przed okresem [...]

Przedłużanie gwarancji określonych produktów to coraz popularniejsze rozwiązanie producentów i sprzedawców, stosowane najczęściej w stosunku do elektroniki użytkowej i sprzętów gospodarstwa domowego, ale swoje zastosowanie znajduje także w świecie szeroko rozumianej motoryzacji. Program Przedłużonej Gwarancji Subaru to nowa propozycja jednego z największych producentów samochodów na świecie. Mogą z niego korzystać już także polscy kierowcy.

Samochód Subaru kupujemy po to, by mieć gwarantowaną mobilność. Chcemy mieć pewność, że zawsze dotrzemy do celu podróży niezależnie od tego, czy jedziemy z rodziną na wczasy, wybraliśmy się na zakupy lub jesteśmy w drodze do pracy. Każdy pojazd może niestety ulec niespodziewanej awarii, na co wpływ niestety ma także stan dróg, jak również działania innych kierowców czy czynników typowo losowych.

czytaj więcej

Samochody Subaru to pojazdy, które minimalizują ryzyko utraty mobilności, a jeśli są zadbane, ręczyć może za nie dodatkowo producent. Już po okresie gwarancji. Formalnym sposobem poręczenia jest tutaj program Gwarancja Mobilności Subaru, który dostępny jest zupełnie za darmo dla kierowców samochodów Subaru wyprodukowanych nie wcześniej niż 9 lat temu.

Dlaczego warto wybrać subaru?

I. Stały napęd wszystkich kół w subaru

Subaru w dzisiejszych czasach to przede wszystkim gwarancja najwyższego bezpieczeństwa. Zapewnia nam je stały napęd wszystkich kół w Subaru i cały system bezpieczeństwa aktywnego.

Napęd na koła i system kontroli toru jazdy

Najlepszą metodą zapewnienia sobie bezpieczeństwa jest uniknięcie wypadku. Taka dewiza przyświeca twórcom Subaru. Efektem jest zastosowanie takich rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwolą nam w maksymalnym stopniu unikać sytuacji grożących naszemu życiu czy zdrowiu. Jednym z nich jest Symmetrical All-Wheel Drive, czyli napęd na wszystkie koła. W tym przypadku niezależnie od sytuacji i warunków drogowych wszystkie koła w samochodach Subaru są zawsze napędzane, a ich przyczepność jest w ciągły sposób monitorowana i korygowana. Dzięki temu sam pojazd lepiej trzyma się drogi i w sytuacji, kiedy traci kontakt z podłożem, korygowane jest jego tor jazdy. Subaru jest bowiem wyposażone w system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy. Ten monitoruje i analizuje zgodność toru jazdy z kierunkiem wybranym przez kierowcę. W momencie, kiedy pojazd traci stabilność, to [...]

Systemy montowane w nowoczesnych samochodach w dużej mierze pozwalają nam uniknąć wypadków samochodowych czy kolizji. Problem pojawia się jednak kiedy dojdzie już do zderzenia i priorytetem staję się jak najszybsze zapewnienie nam odpowiedniej pomocy. Korzystne rozwiązanie w tym zakresie wprowadzono w pojazdach produkowanych pod marką Subaru.

Bezpieczeństwo to dla wielu użytkowników samochodów, słowo klucz, a poziom bezpieczeństwa jest dla nich decydujący przy wyborze pojazdu danej marki. W samochodach Subaru bezpieczeństwo prewencyjne jest niezwykle ważną kwestią i stanowi wręcz wyznacznik dla całej marki.

Back to top