Dlaczego warto wybrać subaru?

I. Stały napęd wszystkich kół w subaru

Subaru w dzisiejszych czasach to przede wszystkim gwarancja najwyższego bezpieczeństwa. Zapewnia nam je stały napęd wszystkich kół w Subaru i cały system bezpieczeństwa aktywnego.

Napęd na koła i system kontroli toru jazdy

Najlepszą metodą zapewnienia sobie bezpieczeństwa jest uniknięcie wypadku. Taka dewiza przyświeca twórcom Subaru. Efektem jest zastosowanie takich rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwolą nam w maksymalnym stopniu unikać sytuacji grożących naszemu życiu czy zdrowiu. Jednym z nich jest Symmetrical All-Wheel Drive, czyli napęd na wszystkie koła. W tym przypadku niezależnie od sytuacji i warunków drogowych wszystkie koła w samochodach Subaru są zawsze napędzane, a ich przyczepność jest w ciągły sposób monitorowana i korygowana. Dzięki temu sam pojazd lepiej trzyma się drogi i w sytuacji, kiedy traci kontakt z podłożem, korygowane jest jego tor jazdy. Subaru jest bowiem wyposażone w system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy. Ten monitoruje i analizuje zgodność toru jazdy z kierunkiem wybranym przez kierowcę. W momencie, kiedy pojazd traci stabilność, to system reaguje tak, aby w maksymalnym stopniu utrzymać samochód na właściwym torze.

Bezpieczeństwo pasywne

Zastosowane w samochodach Subaru elementy bezpieczeństwa pasywnego mają za zadanie chronić nasze zdrowie i życie w sytuacjach, kiedy wypadku nie da się uniknąć. Wykorzystuje się tutaj na przykład pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie. Ich zastosowanie pozwala na ukierunkowanie siły powstającej w efekcie zderzenia w taki sposób, aby była ona jak najmniej odczuwalna przez pasażerów. Każdy pojazd Subaru jest też wyposażony w pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne. Dodatkowo konstrukcja przednich foteli zmniejsza ryzyko uszkodzenia kręgosłupa szyjnego w przypadku uderzenia z tyłu. Łamiące się w czasie zderzenia pedały chronią nogi kierowcy, a specjalnie zaprojektowane pasy utrzymują pasażerów w pozycji właściwej, jednocześnie minimalizując działanie siły na obszarze klatki piersiowej. W ten sposób nawet przy wypadku obrażenia zostają zminimalizowane.

Back to top